KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Uyku apnesi olabilir mi?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hocam iyi günler. 42 gün önce burun kemik eğriliği ve burun eti sismesinden dolayi ameliyat oldum. 2 gün önce de kontrole gittim doktorum ameliyatimin cok güzel olduğunu ve burnumun acik olduğunu söyledi. Ancak ben her sabah bas agrisiyla uyaniyorum ve gün icindede sürekli uyuma isteğim oluyor hiç birsey yapmaya halim olmuyor. Uyku apnesinden şüphe ediyorum sizce ne yapmaliyim? Randevu almali miyim bi göğüs hastalıklarından?
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ağız açık uyuma, horlama var mı?
(20-04-2017, Saat:12:38 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ağız açık uyuma, horlama var mı?

Teşekkür ederim. Hocam şöyle izah edeyim size ben abimle ayni odada uyuyorum ameliyat olmadan önce bana felaket horluyosun evi yikacaksin. Uykuda ölecek gibi sesler cikariyosun derdi ama ameliyattan sonra horlamalarimda ciddi bir azalma olduğunu söyledi. Ağız acik uyuma durumu yok horlamada yüksek miktarda azalmis durumda. Yalnız geçmişim berbat. Günlük 2 ila 2.5 paket arasi sigara tüketimi ve hergün alinan alkoller beni bitirdi. Alkolu 1 senedir kullanmıyorum sigarayida birakali 2 ay olacak. Dediğim gibi sürekli uykululuk durumu ve sabah uyanamama durumu var lütfen bana akil verin hocam. Bu durum geçici mi? Yoksa uyku kliniğine gitmek şart mı?
Araştırılmalı diye düşünüyorum. Uyku testi apne için bilgi verir.
(20-04-2017, Saat:08:51 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Araştırılmalı diye düşünüyorum. Uyku testi apne için bilgi verir.

Peki beklemeden direk randevu alayimmi yani?
Yoksa bi müddet bekleyeyim mi düzelir diye
Bence beklemek gereksiz.