KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: sinuzit kaynakli oroantral fistul
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
mrb doktor bey yaklaşık 2yıl once diş cekimimden oturu sinus sarkması oldu 2 sefer kbb tarafından dikiş atıldı fakat sinus şiştiği zaman dikışleri actırip tekrar sarktı 3.cu amelyatı kbb ve cene cerrahisi tarafından yapıldı burun amelyatı ile birlikte sinuzit icin tekrar acık bole doku kaydırılarak kapatıldı ordada acıklık tam kapanmadı hava gecişi oldu bu durumda surekli beni sinuzit yaptı. en son 3ay once cene cerrahı alt ceneden kemik alıp acık olan bolgeye vidalayarak acıklık kapandı her şey iyi giderken kemık koyulan bolgenın altında şişme meydana geldi resmleri atıyorum bi değerlendirip nasil bir yol izlemem gerektiği konusunda aydınlatırsanız sevinirim.. herangı bir rahatsızlığım şikayetim yok surekli kendim takip ediyorum amelyat hemen sonrası ve şu ankı durum fotolarını atıyorum..

jyJWBL.jpg

2J79j2.jpg

BLXA8M.jpg

Z9NEYV.jpg
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bu tür hastalarımda en iyi yöntem öncelikle yanak altı (maksiller sinüs) sinüs ağzının genişletilip sinüs içerisinin temizlenmesidir. Böylece basınç kalkar ve fistül onarımı başarılı olur. Bunun yapılıp yapılmadığını bilmiyorum sizde. Hekiminize danışmanızı öneririm.
cok teşekkur ederim hocam cevabiniz icin bu arada son durum bu koyulan kemik gorunuyor artık ...


2Jg3YA.jpg
Acil şifalar.
bu işi kesin cozecek bi yer soylerseniz artvindeyim rize ve trabzonda toplam 5 sefer operasyon gecirdim yarinda nasipse erzrum diş fakultesine gidecem
Kesin bir iddia mümkün değil. Sadece hastalarımdaki tecrübelerimi paylaştım. Sinüs ağzını açık tuttuğum bütün hastalarım iyileşti.