KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sinüzit ameliyatı hk.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhabalar hocam;

Boğazımda bir akıntı ve bu akıntıya bağlı olarak öksürük krizlerine girmekteyim. Bunun dışında kulaklarımda çıt çıt sesler geliyor yuktunduğumda daha da artıyor.

Sinüzit için tomografide;
nazal septumda açıklığı sola bakan deviasyon

-bilateral inferiro kokalarda hipertrofi
-
-bilateral orta konkalarda büllöz konka görünümü ve sol orta konkada piyosel
-Bilateral maksiller sinüste polipoid mukozal hipertrofi.
-bilateral ethmoid sinüzit.
Sfenoid sinüste retansiyon kisti."


sonucu yazmakta fakat doktorum sinüzit ile burun kemiği eğriliği ameliyatı yapılsa dahi şikayetlerimin azalmama ihtimalinin bulunduğunu söyledi. Burun tıkanıklığı yaşamıyorum sadece geniz akıntısı ve bazen baş ağrısı ile göze vuran ağrı oluyor.

Size de muayene olmak istiyorum, bir kaç kez aramama rağmen ve form doldurmama rağmen ulaşamadım. tavsiyenizi bekliyorum.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Geniz akıntısı bahsedilen problemlerden olabileceği gibi, alerji, reflü, sigara, havuz, hava kirliliği gibi birçok sebeple de olabilir. Bunun için ameliyat kesin çözüm garantisi verilmemesi doğru.
Bana web sayfamdaki iletişim telefonları ile ulaşmak mümkün.
Hocam peki yukarıda yazdığım rapora göre sinüzit ameliyatı olmam gerekiyor mu. O yönde bir belirti varmı yada burun kemiğinin eğri olması ile ilgili bu ameliyatlar gerekli midir sadece fikir verme amaçlı soruyorum teşekkürler
Filmin orijinalini görmek gerekir, hangi evrede çekildiği de önemli. Ayrıca şikayet ve muayene bulguları ile birleştirilip ameliyat kararı verilebilir.