KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Dengesizlik,Basdonme hissi,sallanma vs
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Merhaba irfan bey ben anksiyete hastasiyim bu ara cok kotu hissediyorum kendimi.Arabaya binerken bile yerimde duramiyorum araba sert fren yapsa gozlerim kayiyo gibi oluyor.Surekli bas donme hissim var etrafta donme yok yururken de bi tarafa cekiyorum dengesizlik var.Vestibuler sistemde bi sorun olabilir mi ?
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Problem olabilir elbette. Sadece kendinizi çok dinliyor ve endişe ediyorsanız tamamen buna bağlı olması da çok olası.
en ufak seyi kafama takiyorum hocam mesela arabayla giderken viraja girecegim an kendimi kasiyorum bas donmesi olucak diye.Sabah uyanirken ayaga kalkmaya korkuyorum yine bas donmesi olacak diye ama donme yok his oluyor
Belki öncelikle kaygı tedavisi üzerine gitmeniz daha uygun olur.
Hocam 15 yaşımda çok sıcak yediğim bir tavuk sonrası ishal oldum o günden sonra (38 yaşındayım şu an) denge kaybım başladı nörolojik olarak bir sorun gözük müyor. kbb ye de gittim vng testi yapıldı sonuç normal çıktı . denge kaybında başım ağırmış gibi oluyor. Sanki sağa ve sola döndüğümde tekrar önüme baktığımda sallanıyormuşum gibi oluyor. Bu sosyal yaşantımı çok etkiliyor. Mitral kapak prolopsusum var acaba o denge kaybı yapabilir mi . En son (15 Ağustos 2018) yaptırdığım testlerde demir ve d vitaminim düşük çıktı bu da tetikliyor olabilir mi iyi çalışmalar.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
İshaldeydi sıvı ve elektrolit kaybı bir süre dengesizlik ve sarhoşluk hissi yapabilir.
15 yaşımda denge kaybım başladı nörolojik olarak bir sorun gözük müyor. kbb ye de gittim vng testi yapıldı sonuç normal çıktı . denge kaybında başım ağırmış gibi oluyor. Sanki sağa ve sola döndüğümde tekrar önüme baktığımda sallanıyormuşum gibi oluyor. Bu sosyal yaşantımı çok etkiliyor. Mitral kapak prolopsusum var acaba o denge kaybı yapabilir mi . En son (15 Ağustos 2018) yaptırdığım testlerde demir ve d vitaminim düşük çıktı bu da tetikliyor olabilir mi iyi çalışmalar.
Bunları dahiliye hekimi ile görüşmekte fayda var. Vitamin ve mineral eksiklikleri tamamlanmalı.
hocam e vitamin eksikliği de denge kaybı yapar mı
Buna rastlamadım.
Sayfalar: 1 2