KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: Boğazımda geçmeyen yanma
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4
Hocam boğazımda sağ tarafta yaklaşık 5-6 aydır geçmeyen bir yanma var..aynı zamanda kulağın alt tarafında gerginlik ve şişlik var.lenf bezim şişik durumda..

yutkunmada herhangi bi problem yok..boğazımın en alt kısmında yanma ve iğne batmaları oluyor..o yanmaları boğazımın gırtlak kısmında da hissediyorm.. aynı şekilde de sağ burnumun içinde de hafif yanma var. burnuma hava girince yanma artıyor. iki kez doktara gittim gargara sprey vs ilaçlar verdi geçmedi..reflü ilaçları da kulalndım..hatta daha da ilerledi..sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız çok memnun olurum.. iyi günler.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Önerim detaylı bir muayene ile hekimin uygun görmesi durumunda daha ileri tetkiklerdir. Özellikle görüntüleme tetkikleri.
Hocam kronik faranjit olabilir mi?
Kronik farenjit teşhisine katılmıyorum. Kronik tahriş eden bir durum olabilir.
Hocam kronik farenjit yada boğaz tahrişi rahatsızlığını bi çok yerde araştırdım..Tedavisi çok zormuş Sad beni bu psikolojik olarak yıprattı..Yaşam kalitesini ciddi derecede düşürüyor..Hayattan soğutuyor..Tıbbın ilerlediği bu devirde bunun tedavisi niye zor anlamıyorum..Bu tür rahatsızlığa sahip bi çok hastanız olmuştur. Siz daha iyi bilirsiniz..gerçekten iyileşenler var mı?
Tetkikler sonucu muayene eden hekim karar verecektir. Siz boyunda gerginlik ve şişlikten vb bahsediyorsunuz ayrıca.
Lenf bezi boğaz iltihabı yüzünden şişer mi?
Evet.
hocam bu yanma sağ burunda başlıyo, boğazımda ve göğüstümde hissediyorum..sizce ne olabilir?
Dediğim gibi ancak muayene ile bakmak gerek.
Sayfalar: 1 2 3 4