KBB Forum

Orjinalini görmek için tıklayınız: kulak zarı incelmesi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
merhaba 2 sene önce kulak zarı ameliyatı olmuştum bugün kontrole gittim kulak zarımda bir problem yok ancak biraz incelme var dedi burun tıkanıklığı var mı diye sordu östaki disfonksiyonumun olduğunu belirttim burun açıcı ilaç yazdı bunu sene içinde aralıklarla kullanacakmışım burun tıkanıklığı yüznden inceldğini söyledi mera ettiğim acaba bu incelme kendiliğinden mi düzelir eger burun spreyi işer yararsa? Bir de östaki disfonksiyonunun tedavisi yok mudur ben internette araştırdım balon kateter yöntemi varmiş bu tedavi yöntemi sorunumu çözer mi?
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Zar zamanla incelebiliyor. Konulan yama kıkırdak ise zor incelmesi. Östaki balon tuboplasti östaki disfonksiyonunda denenebilir. Oldukça başarılı.
Çok teşekkür ederim hocam bu östaki balon tuboplasti ameliyatı başarılı olursa normal sağlıklı bir şekilde bir ömür boyu devam eder mi?
Benim tecrübelerim bu yönde. Sadece her vaka ayrıdır elbette. Zaten ömür boyu demek iddialı olur. Yöntem yaklaşık 10 yıl diyelim.
Hocam son olarak bu ameliyatı nerede olabilirim ameliyat ücreti ne kadar acaba? Ayrica sgk kapsamı var mı
Bunları yapan hekimleri bulmalısınız. Bildiğim kadarı ile SGK ödemiyor henüz.
Sagolun hocam benim kulağımı ameliyat eden doktorla konuştum onlar da yapıyorlarmış. Hocam bi de doktorum kulağında biraz incelme ve çökme var dedi benm de kulak cinlamam yaklaşık 10 gündür arttı bu kulak zari incelmesi ve çökmesinden kaynaklanabilir mi sanki ameliyat olmusum kulağımda tampon var gibi çınlıyor bu konuda fikriniz nedir acaba? Kulağım tekrar normale geldiğinde cinlama eskisi gibi azalir mi?
(26-10-2018, Saat:05:41 AM)umut tekin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sagolun hocam benim kulağımı ameliyat eden doktorla konuştum onlar da yapıyorlarmış. Hocam bi de doktorum kulağında biraz incelme ve çökme var dedi benm de kulak cinlamam yaklaşık 10 gündür arttı bu kulak zari incelmesi ve çökmesinden kaynaklanabilir mi sanki ameliyat olmusum kulağımda tampon var gibi çınlıyor bu konuda fikriniz nedir acaba? Kulağım tekrar normale geldiğinde cinlama eskisi gibi azalir mi?
Ayni şeyleri yaşayan birisi olarak östaki disfonksiyonu sonucunda her iki kulagima tup takildi. Sağ kulak zarimda incelme vardi. Hastalikla beraber ses 1 yildir geçmiyor. Tüpler takilali da 6 ay olmak üzere. Ne yaptimsa olmadi. Gitmedigim doktor kalmadi.
Sadece zar incelmesi çınlama sebebi olmaz.
Hocam kulak zari iyilesse bile hiç bir şekilde diğer kulak gibi olmuyor ve belli düzeyde isitme kaybı oluyor benim de bu şekilde hatta buna ek olarak biraz çınlamamam da var bunların sebebi iç kulaktaki isitme hücrelerinin tahribatı mi acaba bir de bazen(çok nadir) kulağıma şok dalgası şeklinde bir cinlama geliyor ve o an işitmem azalıyor 1-2 saniye sonra tekrar eski haline geliyor bu neden olabilir acaba önemli bir şey midir? Teşekürler
Sayfalar: 1 2