KBB Forum
Kulağımdaki duyma kaybı - Baskı Önizleme

+- KBB Forum (https://kbb-forum.com)
+-- Forum: KBB Forumları (https://kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Kulak (https://kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Kulağımdaki duyma kaybı (/showthread.php?tid=629)Kulağımdaki duyma kaybı - meltemes - 04-03-2013

Sağ kulağımda duyma kaybı var. Testler sonucunda yüzde 50 duyma kaybı olduğu anlaşıldı. Sebebi de belli değil. Ne yapacağımı, nasıl başa çıkacağımı şaşırdım. Acaba bir kbb uzmanına daha mı gitmeliyim. Bana yol gösterirseniz sevinirim.


RE: Kulağımdaki duyma kaybı - Dr. İrfan - 04-03-2013

Merhaba,
Geçmiş olsun.
İşitme azlığı sinir tipi kayıp mı, iletim tipi mi acaba, sonuca göre öneriler ve yapılabilecekler değişir.
Saygılarımla.


RE: Kulağımdaki duyma kaybı - meltemes - 04-03-2013

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Doktor sorunun iç kulaktan kaynaklandığını söyledi. Küçük yaşta orta kulak iltahabı geçirdim. Uzun süre duymada problem yaşadım ama zamanla geçmişti. Ben yeniden muayene olmak istiyorum. Açıkçası son gittiğim dr. bende pek güven telkin etmedi. Mümkünse müsait bir zamanınızda sizden randevu almak isterim.


RE: Kulağımdaki duyma kaybı - Dr. İrfan - 05-03-2013

İşitme siniri hasarı ise ve diğer kulak normalse evet maalesef fazla bir şey yapılamaz. Ne zaman isterseniz tabii muayene ederim.


Cvp: Kulağımdaki duyma kaybı - H2O_409 - 23-12-2015

irfan bey merhaba.

Sol kulağımda ani işitme kaybı oluştu. Kulağımı kurtarmak için oksijen tedavisi ve hap seklinde kortizon tedavisi uygulandı cevap vermediği için kulak içine tüp şeklinde kortizon uygulandı fakat bir iyileşme olmadığı gibi artık kulak zarımda da bir delik var ve zar çok ince olduğu için tekrar onarılmasının zor olduğunu ve bir süre beklemem gerektiğini söylediler. Şuan sağlıklı olan sağ kulağımda da ağrı ve dolgunluk hissi var. Bunun ile ilgili olarak işitme testi yapıldı sonuç yüzde 10 olduğu ve bir kayıp olmadı söylendi fakat ağrı ve dolgunluk hissi ile ilgili hiç bir tanı konulmadı ve hiç bir tedavi yapılmadı. Çok zor durumdayım. İnternet'ten okuduğum bilgilere göre Menier olduğundan şüpheleniyorum. Bana yol gösterirseniz sevinirim.


Cvp: Kulağımdaki duyma kaybı - Dr. İrfan - 23-12-2015

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Ani işitme kaybı ile Meniere ayrı hastalıklar. Anlattıklarınız ani işitme kaybı ve ona yönelik tedaviyi gösteriyor. Ani işitme kaybının her sebebi araştırılmalı. Bazen geri dönüşü olmuyor maalesef Baskı ve ağrı için muayene etmeden bir yorum yapmam mümkün değil.