Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Zari Çökmesi
Merhabalar yaklaşık 3 haftadır sol kulak zarım sanki bir poşetmiş gibi içeri girip çıkıyor.
Örneğin kulaklık takarken bunu çok rahat hissedebiliyorum.
Sağlık ocağına gittiğimde doktor kulağın havasız kalmış ve sende sinüzit var muhtemelen bundan kaynaklıdır deyip bana ilaçlar yazdı. Fakat bunlar fayda etmeyince KBB polikliniğine gittim ve oradaki doktor beni timpanometre testine yolladı.
Timpanogramda bariz sol kulak ve sağ kulak arasında fark var cevap verdikleri değerler aynı ama sol kulağım 1.6 ya kadar çıkarken sağ kulağım yalnızca 0.9 a kadar çıkmış.
Buna rağmen doktor problem yok dedi ve ben kendim araştırmaya başladım.
Type AD şeklinde bir bulguya vardım ve girip baktığımda aynen benim sorunumu tarif ediyordu. Acaba benim bunu düzeltebilmek adına kendi elimden gelen bir şey var mı ?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak zarı incelmesi veya Östaki borusu fazla açık olması buna yol açabilir. Sadece niçin üç haftadır böyle bir problem var araştırılmalı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Yeniden farklı bir doktora geldim ve test tekrar yapıldı sonuç olarak bu sefer 2.47 çıktı sol kulağım ancak doktor bunun bir çözüm yolu olmadığını savunuyor. İleride bunun nedeniyle işitme kaybı yaşar mıyım dediğimde ise evet yaşarsın diyor. Ben artık hangi doktora gitmeliyim onu bile bilemiyorum ne yapmam gerek şimdi?
ÖM
Anlıyorum. Sadece muayene etmeden daha fazla yorum mümkün değil maalesef.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi