Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burun kaynaklı ağız kokusu
Hocam merhabalar, çok uzun süredir ağız kokusu problemim var. İlk başlarda sadece gıcık öksürme ile başlayan problemim şimdi çok daha kötü halde. Akciğer+Mide+Sinüsler+Kan hepsi tertemiz çıktı. Alerjik rinit olabileceğini söylediler ve alerjiye karşı en etkili ilaçları verdiler ama problemimde gram düzelme yok. Eskiden sadece boğaz yanması rahatsız ediyordu, ama şimdi burnumda ve genzimde de problem hissediyorum. Şeffaf bile olsa sürekli akıntı akıyor ve boğazımda, dişimde ve dilimde birikerek kokuya neden oluyor. Benim gözlemdiklerim bunlar. İlaçlar, okyanus tuzu, sağlıklı beslenme ve ameliyatlar (konka, kıkırdak eğriliği, bademcik yapıldı) bile etki etmiyorsa ne yapmamı tavsiye edersiniz
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
En sık gördüğüm sebep bademcikte magmadır. Halk arasında bademcik taşı olarak isimlendirilir. Bunun üzerinde duruldu mu?
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(03-02-2018, Saat:10:07 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
En sık gördüğüm sebep bademcikte magmadır. Halk arasında bademcik taşı olarak isimlendirilir. Bunun üzerinde duruldu mu?

Evet ilk başta doktorlar da ondan kaynaklandığını düşünmüştü, ben de. Bademciklerimde magma oluşuyordu ama yaklaşık 6 yıl önce bademcik ameliyatı da oldum, hiç düzelme olmadı maalesef. Şu anda akıntıyı üst solunum yolunun her bölgesinde hiss ediyorum. Burnumda, genzimde, boğazımda ve hatta ses tellerinde. Asla sesimi yükseltemiyorum, yükselttiğim an akıntıyı hiss ediyorum ama gıcıklanma, öksürük başlıyor. Ve sürekli damağımda, dudak çevremde yanma hissi oluyor, vücut ısım da sürekli yüksek.
ÖM
Enteresan. Reflü tedavisi oldunuz mu?
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(04-02-2018, Saat:03:19 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Enteresan. Reflü tedavisi oldunuz mu?

Evet endoskopide reflü çıkmadığı halde mide asidi koruyucu ilaçlar da kullandım. 2 kere endoskopi yaptırdığım için ondan kaynaklı olmadığına eminim. Şöyle bir durum var özellikle de süt, çikolata, mandalina gibi gıdalar tükettiğimde genzime, boğazıma yapışıp tıkıyor ve nefes almamı, yutkunmamı neredeyse tamamen engelliyor, boğulacak gibi oluyorum. Yalnızca dil kökünü temizlediğimde rahatlaya biliyorum. Yediğim içtiğim şeylere çok çok dikkat ettiğimde az da olsa rahatlıyorum ama yine de yanma hissi ve koku, doğru beslenmeye ve ilaçlara rağmen hiç geçmiyor
ÖM
Buna benzer şikayetler duydum. Sanki tükürük koyuluğu anlatılıyor. Net bir hastalığa işaret etmiyor. Bol su içip bir süre dil fırçalama akıllıca olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(05-02-2018, Saat:06:01 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buna benzer şikayetler duydum. Sanki tükürük koyuluğu anlatılıyor. Net bir hastalığa işaret etmiyor. Bol su içip bir süre dil fırçalama akıllıca olabilir.

Evet hocam, tam gecirmese de en etkili yontem dil fircalama ve su icme. Bir müddet ben de tukurukten kaynakli olabilecegini dusunmustum ama doktor elle kontrol yapti ve pek bisey hissedemedim ama istersen biyopsi yaptirabilirsin demisti. Tavsiye eder misiniz bunu?
ÖM
Sebepsiz biyopsi mantıklı değil.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi