Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vertigo kulak çınlaması
Uzun yıllardır iki kulağımda da çınlama vardı. Geçen hafta kendi aracımla uzun yoldan geldim ve akşamına baş dönmem ve bulantı oldu geçer dedim ancak sabah kaltığımda ani bir terleme ile etrafımda ki eşyalar sağdan sola doğru çok hızlı bir şekilde dönmeye başladı. bununla birlikte bulantı ve baş ağrısı eşlik etti tabi. randevu alıp KBB ye gittim burada doktorumuz kulaklarıma baktı vertigo dedi ve işitme testine yolladı. işitme testini alıp tekrar yanına geldim bana VASOSERC BİD 24 mg tablet ile OPEMİN 1200 mg tablet yazdı bunları bir ay kullanmamı söyledi. Ancak işitme testiyle ilgili birşey söylemedi bende sormayı unuttum. İşitme testinde; Saf ses ortalaması hava sol.15, sağ.15. Konuşmayı alma eşiği sol.25, sağ.25. gibi şeyler yazıyor diğerlerini okuyamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Hangi teşhis konduğunu bilmem gerekir.
Pozisyonel vertigo
Meniere
Vestibülokoklear hidrops vb
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(22-05-2018, Saat:06:48 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Hangi teşhis konduğunu bilmem gerekir.
Pozisyonel vertigo
Meniere
Vestibülokoklear hidrops vb

Teşekkürler hocam Ama Doktor bey sadece vertigo dedi ayrıntılı bilgi vermedi.
ÖM
Vertigo sadece baş dönmesi demektir, bir teşhis değil maalesef. Teşhisi sormanızı öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi