Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağ kulak Odyogram testi...
Hocam hayırlı ramazanlar..
Sağ kulağımın sol kulağıma göre daha kalitesiz duyduğunu hissettim... Yüksek sesli düğün işinde çalışıyordum...
Bir ara kulağımdan doktor yeşil afedersiniz sümük gibi bir şey çıkardi geçti gibi oldu sonra Bana advantan çözelti diye bir ilaç verdi ve sorunum tekrarladi....
Sonradan sürekli kulağımı kastığımda pıt çıt sesler gelmeye başladı ...
Acnegen tedavisi görürken oldu bu....
Bir kulağımı kapattığımda sorunu bariz hissedebiliyorum...
Ses kalitesi farkı ve solum daha tiz ince duyuyor...3 kere teste girdim üçünde de iyisin dediler.... Ama ben hissedebiliyorum...
Baş dönmesi ve bazen kulağımda dolgunluk hissi hissediyorum..(Sanki bir şey varmış gibi) Kulağımın Roracutaran tedavisi yüzünden hasaslastıgini ve sesten dolayı hasar aldığını düşünüyorum ve hissediyorum..
Küçükte olsa hasar veya fark var mı bilmek istiyorum.. Ve ne yapabileceğimi öğrenmek istiyorum..
Odyometri testi; https://i.hizliresim.com/LDdqBj.jpg
"SRT " KISMINDA sağ kulağım 20 sol ise 15db gözüküyor 5 DB kaybın olduğuna mi işaret...Yoksa ilacın yan etkisini mi yaşıyorum?
4 ay önce bıraktım zamanla geçer mi, Yoksa östaki Borumda bir sıkıntı mı var?
Kulağımda çıt pıt oluyor gerdigim zaman... Hocam şu Ramazan günü i bir hayrına bana şu konuyu açıklayıp zaman ayırırsanız çok minnettar kalırım... Müzik hobim ...Ve kulağımdaki bu küçük detay beni üzüyor en azından ne olduğunu bilmek istiyorum.

Dip not : Kulağıma dün yine advantan damlattim uzun bir aradan sonra bu sefer sol kulağımdaki sesler de azaldı gibi hafiften sanki...
Bu advantan çözelti kulağıma zarar vermiş olabilir mi?
Kullanım amacına baktım kulakla ilgili bir şey ilaç olduğu yazmıyor...
Bu ilaç kulak zarımi inceltmiş olabilir mi?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yüksek sesten mesleğinize rağmen korunmanızı öneririm.
Advantan kulağa zarar vermez, tabii sürekli kullanılmaz, egzema için aralıklı önerilir.
Test sonucunuz normal görünüyor.
Kulakta ses muhtemelen Östaki borusu veya zar problemi gibi duruyor, muayene eden KBB uzmanının değerlendirmesi gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim....Peki Roracutaran tedavisinden dolayı olmuş olabilir mi? Çünkü tedaviyi görürken fark ettiğim bir şeydi bu...Tedavi biteli 4 aya yakın oldu.. ben son ayda 80 mg kullanmak gibi bir hata yaptım bir arkadaşım kilona göre 1mg kullanıyorsun dedi bende 80 kiloyum sigortada bitmişti son ay bende öyle kullandım yanlış yapmışım sonra doktor söyledi...Sorum Roracutaran nasıl bir zarar vermiş olabilir bir doktor dedi ki bu testt normal gözükse de bazı frekanslarda kayıp olabilir dedi...BIR KULAĞIMI KAPATTIĞIMDA DAHA CANLI DUYUYORUM sıkıntılı kulağımda ise daha boğuk duyuyorum...Eğer Roracutarandan kaynaklı ise ne yapabilirim bu konu hakkında düzelme olur mu ilaç tedavisi filan mı lazım?
ÖM
Hocam bir doktor da sizden önce buldugum forumda şunu yazdı tam olarak atayım size
"Roakutan tedavisi sırasında önce işitme hassasiyeti artar fakat daha sonra azalma yaşanır. Saf ses ortalaması normal olsa da belli frekanslarda kayıp oluşabilir. Gürültüden koruma refleksini azaltır. Testlerinizle gelirseniz eksik testlerinizi de yaparak tedaviniz düzenleme konusunda yardımcı olabiliriz.Geçmiş olsun."
ÖM
Hocam.benim param yok sigortadan faydalanıyorum geri dönüş yapan veya yardımcı olan en kısa sürede siz varsınız ve siz ilgileniyorsunuz forumda...Bana bir çare söyleyin hocam..Kaç tane doktora gittim sskda...Biri burnun yüzünden dedi biri östaki Borumda sıkıntı var dedi ..Biri yüksek sesten biraz kulağın detone olmuş dedi zamanla düzelir dedi ama bu sorunu ben 9 aydır yaşıyorum neredeyse..Kendi kulağımı biliyorum hocam testte belli değil ama çok bariz size birde basınç testimide atacağım hocam ; https://hizliresim.com/qvmokZ
ÖM
Hocam zar içimde muayene oldum bademcik ameliyatı olurken bir doktora ayak üstü doktor dedi mantar varmış geçmiş dedi onun dışında bir problem yok zarın sağlam dedi...
ÖM
Sivilce ilacının kulak yan etkisini bilmiyorum. Daha çok cilt kuruması sıkıntı verir. Kulak yan etkisi varsa, ilacı kesince geri dönüş için beklemek gerekir düşüncesindeyim.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam beklemek derken ne kadar süre sizce yani 4 ay geçti 6 aydan 1 yıla kadar sürebilir mi beklemek.
ÖM
Cild kuruması sıkıntı verir derken hocam anlamadim aydınlatabilir misiniz beni
ÖM
Sivilce ilacının belirgin yan etkisi ciltte olur, kulakta belirgin bir yan etki görmedim hastalarımda.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi