Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak tıkanıklığo ve motor sesi
İyi günler hocam, öncelikle böyle bir site açtığınız için size teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yaklaşık 1,5 ay önce kulaklarımda durduk yere bir fıslama, uğultu, motor sesi tarzında bir ses başladı. Kesinlikle yüksek sesli ortamda bulunmadım yalnızca günlük sesler vardı. Kbbye gittim, her türlü işitme testine girdim en yüksek frekanslards bile kayıp olmadığı anlaşıldı. Yaşım genç zaten sanmıyorum olacağını da. Timponogram gibi tüm testler yapıldı herhangi bir sorun görülmedi. Ayrıca boyun için röntgen çektirdim düzleşme yok. Çene eklemimde ufak bir problem var ancak çok ciddi değil, hatta normal insanda olan problemler boyutunda ağzımı açınca da artış olmuyor seste. 1,5 aydır onun için de tedavi oluyorum düzeldi bile. Kbb burnuma baktı alerjik rinit var dedi, bahar alerjisi var yani bende ayrıca sinüzit var dedi bunu yeni öğrendim. Ancak ikisini de çok yoğun yaşamıyorum geniz akıtısı ve burun tıkanıklığı var ikisinde yaşadığım. Özellikle geniz akıntısı fazla oluyor ama koyu bir renk değil açık.
Bir gün önce de grip oldum aksi gibi ve kulaklarım tıkandı hatta yeni motor sesi ondan başladı.Ve bu arada üç haftadır lustral kullanıyorum bununla alakası olabilir mi? Yoksa bu bahsettiğim nedenlerle mi alakalıdır ve düzelme gerçekleşebilir mi? Çok yıprattı beni bu hastalık, henüz 17 yaşındayım.

Saygılarımla...
ÖM
Ek olarak bir beş gündür antistaminik alıyorum bu arada ancak bir düzelme göremedim. Antibiyotik kullanmak istemiyorum özellikle sinüzit çok ciddi durumda değilken ve çınlama yaptığını duydum.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yakın zamanda başlamış bir problem. Aşı sonrası başlaması, nezle, ilaç yan etkisi hepsi mümkün. Belki bunlar teker teker elenmeli ve sonuç takip edilmeli. Tek başına bunlardan ayrı kaygı ve stres en sık çınlama sebebidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam tıslama-fıslama sesi durduk yere başladığı vakit herhangi bir antidepresan kullanmıyordum. O zamanlar alerjim biraz vardı ama yoğun değildi. Alerji yapmaz denilmişti bana tıslama sesi bilmiyorum. Sonrasında antidepresana başladım dört gün önceye kadar da artış görmemiştim tıslama sesinde. 4 gün önce grip oldum ardından bunların üstüne bir de motor sesi gibi bir ses eklendi ve kulaklarım da tıkalı gibi emin olamıyorum. Antidepresan mı grip kaynaklı mı işin içinden çıkamadım. Ve hocam sinüzit için antibiyotik kullanmama gerek var mıdır illa çok yoğun değil alerjiye bağlı geçiriyorummsiznüti.
ÖM
Muhtemelen üst solunum yolu problemine bağlı Östaki problemidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam grip ve alerji tedavisiyle düzelmesi beklenir mi o zaman?
ÖM
Elbette.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi