Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torpil pataması sonucunda işitme kaybı
Merahabalar hocam,

1,5 hafta önce yakınımda torpil patladı ve kulaklarım çınlamaya başladı. Patlama sonrası 3-4 saat sesleri boğuk boğuk duydum ve anlamakta zorluk çektim sonra düzeldi ama çınlama devam etti ve o gün acile gittim. Acildeki doktor kulak zarında herhangi bir hasar olmadığını ve çınlama geçmez ise kkb ye gitmemi söyledi, çınlama geçmedi ve bende kkb ye gittim. Test yaptırdım falan, işitme kaybı yaşamışsın dedi doktor 4 tane ilaç verdi bir tanesi mide ilacı ve bi hafta ilaçları kullan tekrar test yapalım dedi. İlaçları falan düzenli olarak kullandım esasında çınlama çok az da olsa hafifledi gibi hissediyorum ama gürültü olduğu anda şitddetleniyor. Çalıştığım iş biraz gürültülü bu yüzden slikon kulak korucu kullanıyorum en azından fazla gürültüye maruz bırakmıyorum kendimi gün içinde. İşitme testinde de çok anlamadım ama sağ kulağım sol kulağa göre daha çok hasar görmüş. Şimdi hocam bu esnada doktora gidip tekrar test yaptırmalımıyım yoksa kulaklarımı koruyup zamana mı bırakmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim önerilerinizi almak isterim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Benim yöntemim yüksek sesten uzak durarak hücrelerin toparlamasını beklemek.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi