Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Çınlaması Durumu
Thumbs Down 
Merhaba,
Bundan yaklaşık 9 ay önce bir kulak çınlaması sorunu ile karşılaştım,tabi çoğu hastada olduğu gibi once geçmesini bekledim fakat geçmedi.Daha sonra burada Allah razı olsun doktorumuza durumu bildirdim.O bana akustik travma olabileceğini ve zaman ilerledikten sonra geçebileceğini söyledi,gerçekten çok mutlu olmuştum.Daha sonra düzgün bir muayene yaptirmak amacıyla bir doktora başvurdum,bana bazi testler yaptı ve herhangi bir duyma problemimin olmadığını sadece kulak ici basıncın olduğunu söyledi.Sinuzitimle alakali olduğunu düşündü ve durumu açıkladı,cok mutlu olmuştum sinuzite bağlı olduğunu kalıcı bir hale bağlamayacağını öğrenince.İlaclarimi kullanmaya başladım ve sinuzitim geçti fakat kulak çınlamam cok azalsa da devam ediyordu.Artik umursamıyordum kabullenmiş gibiydim belki böyle yaşarım diyordum.Fakat aradan 5 6 ay geçti ve geceleri ses duymamaya başladım.Çok şaşırmıştım kafaya takmamistim ve gercekten kaybolup gitmişti.Çok sevindim rahatca uyuyabiliyor her seyi daha rahat gerceklestiriyordum.Aradan 3 4 ay daha geçti ve tamamıyla kaybolup gitti.Benimle zamaninda ayni sorunu çeken arkadaşlar umidinizi kaybetmeyin ve asla moralinizi bozmayın gerekli muayenelerinizi olun ve unutmaya çalışın ve kendinizi koruyun.Insallah sizde de ayni etkiyi gösterip kaybolacaktır.Son olarak derdimi dinleyip cevap veren değerli doktorumuza ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.Umutsuzluga kapılmayın her şeyin tedavisi sizde bitiyor,sağlıcakla kalın...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Olumlu tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Çok önemli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(04-07-2018, Saat:10:02 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Olumlu tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Çok önemli.

Rica ederim,ben de size çok teşekkür ederim bizim dertlerimizi dinlediğiniz için.
Bu tür olumlu tecrübeler bu hastalığı yaşamış ve atlatmış biri olarak söylüyorum dev bir moral kaynağıydı benim için.
Bu yüzden sıkıntıya asla kapılmayın stres en büyük ilerleticilerinden biri hocamızın dediği gibi ve asla kendinize bir süre biçmeyin şu tarihte geçer 6 haftada bitecekmiş,Eğer o süre zarfinda geçmiyorsa daha da kötü olursunuz,bunları yaşamış biri olarak söylüyorum.Her şeyin ilacı gerçekten moral ve sabır,tedavisi ise kendinizsiniz bunu unutmayın.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi