Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burundan nefes alma
Hocam öncelikle merhaba.
Tek burun deliğinden nefes aldığımız doğru mu acaba? Kıkırdak eğriliğim var, eğriliğin olduğu taraftaki etler şiştiğinde çok az nefes alabiliyorum oradan ama karşı taraf ne kadar kapalı da olsa daha rahat geliyor.
Yatarken eğri olan tarafı üstte bıraktığımda ağzımı açmadan uyuyabiliyorum, uykuda yetiyor yani. Gittiğim doktorlardan bazıları ameliyat olman lazım derken bazıları gerek yok çok fazla değişim olmaz diyor kararsız kaldım.
Psikolojik olarak takıntı oldu bende hocam. En son muayene olduğum üniversite hastanesindeki bir doçent burnun normal çalışıyor sorunun psikolojik dedi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Burun normal zamanda dönüşümlü çalışır. Birkaç saat sağ taraf, birkaç saat sol taraf açık olur. Önemli olan tek taraflı nefesin yetmesidir. Uyurken ağızdan nefes almıyorsanız burun görevini yapıyor demektir çoğunlukla. Tam yorum için takdir edersiniz muayene etmem gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi