Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teşhis konulamıyor
Merhaba hocam, küçüklüğümden beri sol kulağımda 60db işitme kaybı var. Bas donmelerimde oluyordu. Meniere teşhisi kondu. Uzun suredir bas dönmesi atakları yasamiyorum. Bu kulagimla yaşamayı öğrendim. Lakin daha büyük bir sorun var. Sağ kulağımda çınlama uğultu ve basınç ile birlikte işitme kaybı başladı. Sesleri duyuyorum ama ne olduğunu hic anlamıyorum. Su an kortizol tedavisi alıyorum hastanede. Altıncı günümdeyim. Lakin uyumaya korkuyorum. Çünkü sabah uyandığımda kulak kapanıyor uğultu çınlamalar oluyor aksama açılıyor ve sakinleşiyor daf duymam geri geliyor. İc kulak mr im ile kulak muayenelerim temiz çıkıyor. Sadece yoğun bir boğazda zorsunma hissediyorum. Yutkunmada güçlük çekiyorum. Bur turlu teşhis konulamıyor ve sağlam kulağımı kaybetmekten korkuyorum
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tedavi eden hekimlerinize güvenin. Muhtemelen vestibülokoklear hidrops türü bir durumdan şüpheleniyorlar.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Doktor bey rahatsız ediyorum kusura bakmayın hastalığım hakkında teşhis kondu otoimmun ic kulak hastalığı su an kortizola azaltılarak devam ediyorum. Ama korkularım var. Kortizolu bıraktıktan sonra tekrar nuksetmesinden korkuyorum. Hastalık kronik bu beni endişelendiriyor olası tedavilere cevap vermezsem bu kulağımı kaybedeceğim anlamına mi geliyor. Çok tedirginim...
ÖM
Hastalığın seyri değişiklik gösterir kişiden kişiye. Sizde hafif geçer umarım.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi