Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sersemlik hissi konsantre olamama bulanik gorme
Merhaba Hocam 9 ay önce kulak zarım delindi sürekli kaşınıyordu bende kulak çöpüyle sürekli karıştırıyodum iltihaptanmı kulak çöpüyle karıştırdığım içinmi bilmiyorum ama delindi doktora gittim bi karişim verdi eczanelerin yaptığı ilacı kullandım 2hafta sonra gittiğimde kapanmıştı delik tam düzeldi dedim 1 2 ay sonra baş ağrılarım Kusma falan oldu mr tomografi omurilik boyun mr çekildi bişey çıkmadı tabi sersemlik konsantrasyon bozukluğu keyifsizlik beraberinde bayılma olmadı ama bayılacakmışım gibi bi hisle yaşıyorum sonra memlekete gittim daha önce defalarca uçağa bindim ama ilk defa kulak zarım patladı dedirten bi basınç yaşadım uçaktan iner inmez kbb gittim bişey yok dedi içim rahat etmedi bi hafta sonra tekrar gittim orta kulakta sıvı birikimi denildi ilaç kullandım sonrasında dönüşte tekrar uçakla geldim bu sefer tıkanıklık oldu tekrar doktora gittim östaki den denildi bide beraberinde tekrar iltihap oldu ilaç kullandım tıkanıklık geçti ama bu sefer uğultu başladı gece başımı yastığa koyduğumda özellikle rahatsız ediyor. Hocam defalarca dahiliye doktoruna gittim kaç defa kan testi yaptırdım bişey çıkmadı ne olduysa kulağım değindikten sonra oldu lütfen yardımcı olun bu sersemlik hissi konsantrasyon bozukluğu keyifsizlik bulanık eskisine nazaran daha karanlık görme hissi kulaktanmı ? benim sorunum ne lütfen yardım edin hayatım alt üst oldu
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Daha detaylı Kbb incelemesi öneririm. Zar ve orta kulak ne durumda, östaki niçin problem yaratıyor, denge kanallarında problem var mı gibi.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam zardaki delik kapandi gittiğim kbb doktorları orta kulak ile ilgili bişey demedi östaki üzerinde durdular genelde burnumda alerji var sünizit için tomografi çektirdim sünizit başlangıcı var ama sorun yaratacak bir sünizit yok denildi burun eğriliği sıkıntı yaratacak kadar değil ama burun etleri büyükmüş. Şuanki mevcut şikayetim kulak çınlamam var ve beraberinde göz kararması sersemlik odaklanma problemi halsizlik. Sizce östaki kanalının düzgün çalışmaması sersemlik göz kararması odaklanma problemi yaparmı?
ÖM
Östaki problemi bunları yapmaz. İç kulak veya dahiliye sorunları araştırılmalı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam 1 hafta önce doktora gittiğimde 10 günlük sünizit için bide sonrasında 1aylık alerji ilacı yazdı ilaç sonrası burun etini yakalım dedi burnun etlerin büyük Buda östaki düzgün çalışmasını engelliyor kulaktaki basıncı dengelemiyor dedi . Sizce bu ilaçları kullanıyımmı yoksa başka bir kbb doktora mı gideyim? İç kulak üzerinde mi durayım. Çünkü sürekli göz kararması konsantrasyon bozukluğu keyifsizlik halsizlik eskiye nazaran net görmeme var bunlar hayatımı mahvetti. Yoksa östaki problemi için bu ilaçları kullanıp iç kulak için tekrar doktora mı gidiyim hocam bu arada sorunum dahiliye ilk değil defalarca kan testi yaptırdım bişey çıkmıyor. Şimdiden teşekkür ediyorum hocam
ÖM
Muayene etmediğim için forumda sadece fikir verebilirim. Alerji, burun eti büyüklüğü gibi problemler muhtemelen eskidir ve yeni şikayetleri açıklayacağını zannetmiyorum. Detaylı hikaye ve muayene yön verecektir diye düşünüyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi