Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bogazda hpv olasiligi
Merhaba Hocam,
Bogazda hpv olasiligi varmi ? Nadirmi?
Tespiti nasil yapilirmi.. iki kbb gorundum kamerayla baktilar hic birsey gormediklerini soylediler..
Aylardir suren bit Agri ce aci..ve gecen ay tiroide nodul oldugunu ogrendim, oldukca buyuk 2cm. Biopsi kuskulu benign nodul olarak gorunuyor ..fakat Kan testlerimde hic birsey tiroide problemim yok T3 T4 tSH vitamin D hepsi normal.. nodul hpv ile bir ilgisi olabilirmi?
Bogazimda birsey hissediyorum , oldukca rahatsiz veriyor..
Kanser olacagim korkusuna kapildim.. aylardir bogazim aCiyor..ve oldukca kirmizi.. bogaz kulturu yaptim hersey normal..
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Siz hpv çok kaygılanmışsınız. Boğazda papillom şeklinde görülebilir. Yoksa zaten merak etmeyiniz. Kan testi ile de tespit edilebilir şayet başka organlarda düşünülüyorsa.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(29-08-2018, Saat:11:07 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Siz hpv çok kaygılanmışsınız. Boğazda papillom şeklinde görülebilir. Yoksa zaten merak etmeyiniz. Kan testi ile de tespit edilebilir şayet başka organlarda düşünülüyorsa.

Tesekur ederim Hocam...
Doktoru ne soylemem gerek? Sadece Kan icin testmi soylemem lazim.. Kan da gorulmesi gereken birseymi..hormon mu globul mu..
Sadece şikayetinizi ve şüphenizi aktarın. Doktorunuz karar verecektir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi