Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak çınlaması ve ilaç kullanımı hakkında
Merhaba, forumu keşfettim yazmak istedim.

Evde spor yaparken (zıplayarak havada elleri çırpma hareketi) birden kulağım tıkandı,
ve sanki filmlerdeki gibi ''bomba patlama sahnesinin arkasından sesin kesilmesi ve yavaşca geri gelmesi'' gibi bir şey oldu tıkanıklık hissi bir iki güne gitti ama çınlama devam ediyordu doktora gittim ilaç verdi kan tahlili yaptı kulak testi yaptı, kan tahlili ve kulak testi temiz çıktı verdiği ilaçları kullandı fakat net bir tanı alamadı şu yüzden şu şekilde geçer tarzı bir şey diyemedi şimdi ''Beteserc'', ve ''Opemin'' diye 2 tane ilacı 3 ay kullan dedi bunu başka kbb sordum oda ben olsam bende aynını derdim dedi, şimdi şöyle bir not eklemek isterim benim bu olaydan önce baş dönmesi vardı ve yataktan kalkar kalkmaz başım dönüyordu istifra ediyordum ama yatakta belirli bir yöne dönünce bu dönme geçiyordu ''beteserc'' verdi doktor kullandım onu geçti baş dönmesi şuan hiç yok fakat çınlama var çok şiddetli ve boynumda yer yer ağrıyor boyundan da kaynaklanabilir diye duydum bu notu düşmek istedim, beslenmeme de dikkat ediyorum yağ tuz şeker kafainden oldukça uzak duruyorum “tinnitus” rahatsızlığı, kulağa lazerle biyo-uyarıcı etki oluşturularak yapılan "tinnitus tedavi sistemi”yle 2 ayda tedavi edilebiliyor. tarzı bir haber okudum bu ne kadar doğru, yardımcı olup bilginizle aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Saygılar.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Çınlamanın çok fazla sebebi var. Tedavi de sebebe yöneliktir tahmin edeceğiniz gibi. Bahsettiğiniz yöntemler deneme amaçlı kullanılabilir, sadece kesin etkileri vardır denemez, bunu bilmek gerekir.
Baş dönmeniz ise "pozisyonel vertigo" olabilir. Bunu olunca hekiminize sorunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam merhabalar. 8 mayısta timpanoplasti ameliyatı oldum . Doktorum kulak zarinin kapandığını söyledi. Ben şuan tatildeyim. Ameliyat sonrası oluşan sesler hala geçmedi hocam. Bu sesler cinlama ve uğultu gibi geliyor. Durmadan ses geliyor. Çok yüksek olmadığı için gün içinde pek duymuyorum fakat uyurken çok rahatsız edici oluyor. Hocam yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Muayene olmanız ve gerekirse birkaç test yapılması gerekir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Hocam iyi günler. Ameliyatı yapan doktor ile görüştüm. Mikroskop ile kulak zarima baktılar. Yama yaptıkları kıkırdak doku ile zar arasında ufak bir açıklık varmış. Bu tür ameliyatlarda 15-20 hastada bir böyle bir durum oluyormuş dediğine göre. O açıklığı kapatmak için kulak arkasından alınan yağ doku alacaklarmış. Çok ufak bir işlem dedi en fazla 1 saat sürer dedi doktorum.işitme testi de yaptılar. Yüksek frekanslı sesleri duyamıyorum. Sol kulağım sadece alçak frekansli sesleri duyuyormuş. Zaten sende olan bir durumdu dedi ameliyat öncesi de aynı dedi yani ameliyat bir şeyi değiştirmedi dedi. Fakat kulagimda sürekli duyduğum sesler hakkında birşey demedi. Takma kafana sıkıntı etme dedi. Acaba bu acikliktan dolayı olan birşey mi hocam. Tesekkurler şimdiden.
ÖM
Belki yağ müdahalesi sonunda tekrar incelenmeli.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Hocam bu arada yutkunurken hep bir klik , çıt gibi ses geliyor. Egildigimde yere puf puf gibi uğultu sesi geliyor. Bu uğultu bir gelip bir gidiyor kalp ritmi gibi daha çok. Ayağa kalktığımda bu ses kesiliyor hocam. Östaki borusu ile alakalı birşey olabilir mi ? Bu belirtiler ile daha önce karşılaştınız mi hocam ne olabilir sorun çok merak ediyorum.
ÖM
Östaki veya zar problemi olabilir. Muayene etmeden kesin yorum yapmak mümkün değil maalesef.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi