Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyinde kulak arkası bölümde apse çınlama yapar mı
İyi akşamlar..
Hocam ben 19 yaşındayım. Bir sene önce kaslarımda istemsiz uzun süreli kasılmalar yaşadım bu bende uzun süreli endişeye sebep oldu nöroloji bölümüne gittim. hiçbir sorun cıkmadı birkaç ilaç kullanımı ile atlattım. Ama doktorum bana muayene sırasında boyun düzleşmesi oldugunu ve bunun cınlamaya sebep olacagını söyledi o gün kendimi dinleme gereği hissettim ve cok az bi cınlama duydum. Bir sene boyunca hissetmedim cok umursanmayacak seviyedeydi hatta duymuyordum bile bundan yaklaşık iki ay önce konserlerde bulundum ama ses o kadar rahatsız edicek düzeyde değildi hatta rahatlıkla yan yana konusabilirdiniz arkalardaydım acık havadaydım o günden sonra cınlamayı farkettm işitme testi yaptırdım vakit kaybetmeden ama işin garibi duyma kaybı değil 10 db bekliyorken testte 8db yazdıgını gördüm iki hafta sonra birdaha girdim teste yine aynıydı kulağımdaki inanılmaz derecede yüksek cınlama geçmişti ama geride kafamın arkasında bir tiz ses ve bazen solda aralıkla sağda devamlı cınlama yaşamaya başladım beyin cerrahisinde ise doktor yaygın anksiyete ve kulak arkasında beyin apsesi tespit etti epilepsi ilacıyla birlikte antibiyotik kan sulandırıcı ilaçlar kullandım ilaç süresince cınlama umursanmayacak duruma geliyor ve bazen de sesler tamamen değişiyordu ilaçlardan sonra aynı seviyeye döndü merk ettiğim şey beyin apsesi cınlamaya bu şekilde sebep olabilir mi veya sinirsel bi tahribatın yaşamansına sebep olabilir mi eğer sinirlerim geri dönülmez hasar alsaydı bu kadar iyi duyabilir miydim yani geçici midir yardımcı olur musunz lütfen teşekkürlerimi sunuyorum değerli vaktinizi uzun yazıp aldıyorsam eğer simdiden özür dilerim tekrardan iyi aksamlar
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Diğer bölümde de yazmışsınız. Cevapladım orada.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhabalar irfan bey. Eminim ki burdan teşhis koymak siz uzmanlar için etik değil ama anlatacaklarıma göre sizin süpheleriniz ne olurdu onu açıklamanız benim için cok önemli.

Ben sağ sol ve sanki beynimin içinde 3 farklı çınlama duyuyorum bunların periyotları var gibi sanki uykusuzluk bastırmadıkça üçü birden var olmuyor sağ kulağımda cok rahatsız edici değil sol ve beynimin içindeki ses bazen kafamın içni kemiriyor sol kulağımda şahit olduğum şeyin sese duyarlılık olduğunu sanmıyorum yüksek sesler bende ağrı veya rahatszlık oluşturmasa da genelde bir öksürük sesi ani basınç hissi yaratıyor saniyelik olarak ve o kulağımda bu tür bi çınlama bazen duymadığım ama duyduğumda da siddetli gelen bi cınlama olması sizin aklınıza ilk olarak neyi getiriyor tekrar belirteyim gürültü eşiğimde bir oynama yok gündelik yaşamda bu tür bi rahatsızlık yaşamıyorum sizin süpheleneceğiniz şey ne olurdu ve sol kulağım ile beynimin içinde duyduğum iki ses de uyandıktan bir dakika sonra ortaya cıkıyor gün boyu değişiklik gösteriyor bunun nedeni nedir bana psikolojik olduğunu düşündürüyor sizin düşünceleriniz ne olurdu fikirlerinize ihtiyacım var simdiden teşekkürler
ÖM
Belli bir hastalığa tipik şikayetler değil maalesef. Stres ve kaygı ile kendinizi dinlemek olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(15-09-2018, Saat:07:19 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belli bir hastalığa tipik şikayetler değil maalesef. Stres ve kaygı ile kendinizi dinlemek olabilir.

Hücre ölümü olsa cınlamaya frekans kaybı eşlik ederdi değil mi İrfan vey ?ama iki kez girdiğim işitme testlerinden tam not aldım bu çınlamanın kalıcı olmayacagının göstergesi olabilir mi karamsarlığa kapılmalı mıyım
ÖM
Çınlamanın çok sebebi var. İşitme normal ise tüylü hücrelerde hasar olmaması iyiye işaret eder bu konuda sadece.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(15-09-2018, Saat:05:41 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çınlamanın çok sebebi var. İşitme normal ise tüylü hücrelerde hasar olmaması iyiye işaret eder bu konuda sadece.

Peki doktor bey son olarak başlama sebebi konserler ama önceden de kendimi dinlersem bir ses buluyordum konserlerden sonra şiddetti arttı tedirgin etti ama azalışa geçip belirli bir düzeyde kaldı bu psikolojik olabilir mi belitrttiğiniz gibi. Araştırdığıma göre daha önce çınlama duyan insanlar bu travmayı ileri derecede yaşayınca psikolojik olarak cok etkilenip kalıcı olarak duyabiliyormuş buna da psikolojik çınlama diyorlar acaba öyle birşey mi yaşıyorum
ÖM
Stres çok önemli. Maalesef en sık sebep stres ve kaygı.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi