Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulakta uğultu bas sesi....
Bundan 2 ay önce sol kulağımda gece yattığımda bir ses hissettim.Ses bas sesi gibi kalın bir ses.Sabah kalktığımda kulağımda tıkanlıklık vardı ve sesleride hayliylen boğuk duyuyordum.Ve geceleri uyutmayacak bir şekilde devam etti.O sesin kulağıma vuruşunu kulağımın sanki titrediğini hissediyordum.Sonrasında devlet hastanesinde muayene oldum ve orta kulak iltahabı var dendi ve 1000 mg antibiyotik yazdı gönderdi.Kulağım açıldı duyma preoblemi kalmadı ama o uğultular ama sadece gece gündüzde olsa o uğultuları duyarım çünkü aşırı bir şekilde kulağa yankı yapıyordu.Arabaların motor seslerini bile bas sesi gibi uğultulu şekilde duyuyordum ara ara.Sonrasında kulağım günün belirli saatlerinde bazen açılıyor bazen kapanıyordu.Neyse yine gittim aynı doktora kulağında bişey yok dedi ve bana vasoserc isimli ilacı verdi.İlacı kullandım ama faydasını görmedim.Kendiliğinden belki geçer diye 1 aydaha bekledim.Eskisine nazaran azalma olmuştu ama yinede dayanılmaz hale geliyordu Baş dönmesi yok kulakta işitme kaybı yok.Sonrasında dayanamadım ve özel hastaneye gittim doçent doktora göçründüm.Bütün sıkıntılarımı baştan sonra anlattım.İlk olarak kan testi işitme testi filan yapğıldı hepsi normal çıktı.Çünkü başlangıcında herşey orta kulak iltahbıyla başlamıştı.Bana kulak içine kortizon stereodi önerdi.Çok iyileşen hastam var dedi bende kabul ettim.Şidmi 3 seas yaptırdım kulağımdaki uğultular %80 azaldı.Bazen gece hiç yapmıyor bazen yapsada etkisiz bir şekilde pek rahatsız etmiyor.Ama 2. seanstan sonra kulağımda ince bir şekilde kesik kesik gelen fülüt sesi gibi sinyal sesi gibi bir ses var.Çok az geliyor sadece gece ortamında duyuluyor,Sorduğumda geçici demişti ama ben huylandım tabi.Şimdi bu tedavide kulak zarına 2 tane küçük bir delik açılııp enjekte ediliyor.Acaba bu ince tiz bir ses bu yüzdenmi yoksa kulağa uygulanan kortizon kulağa zararmı yaptı.Yada Kulağa kortizon uygulamasında delinen kulak zarı çınlama yaparmı...
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Teşhisiniz ne olarak söylediler. Sadece çınlama mı? Sebebi belli mi?
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Teshişimi tinitus dedi ama tinutus değil emiinim yani.Kulağa baskı yapan tinutus olurmu..Anlatıklarıma göre bu tedaviyi önerdi.Bu uğultular kortizonla çok azaldı.Bende bu sadadece gece oluyordu ama çok şiddetli.Şimdi 5 dakka filan çok hafifi geliyor gidiyor.8 seanstı ama 3 seas sonra düzelme farkedilidi ve bende kortizondan korktuğum için başkada yaptırmak istemiyorum.DOKTOR BEY SİZCE KORİTONZUN İÇ KULAĞA BİR ZARARI VARMIDIR.kORTİZON ORTA KULAĞA ENJEKTE EDİLDİ..UĞULTUYU GEÇİRİP ÇINLAMAYA YOL AÇARMI..Kulak zarımda 2 tane delik var şuanda iğne deliği galiba.Çok hafif bir şekilde kesik kesik bir tiz ses geliyor.Bu kortizondan sonra oldu.Kulak zarı delik oldğu içinmi bu yoksa bir zarar söz konusumu.

Yani birde şöyle bişi diyeyim bu uğultular kulak zarımı titretiyor gibi geliyordu.Alkol aldığımda kulakta uğultu olmuyordu.Aspirininde biraz faydasını farkettim sanki.Şuanda hafifiden kulağımda bir tıslama var hafa çıkıyormuş gibi sanki vede çok derinden gelen kesik kesik sinyal sesi gibi ince bir ses var.Sürekli olmuyor bir geliyor sonra duruyor yine geliyor gibi filan.
ÖM
Merhaba doktor bey iyi günler. 5 gün önce sağ kulağımdan timpanoplasti ameliyatı oldum. Kulagımın arkasında dikişler var.pansuman oldum.Zar tamiri için kıkırdak kullanıldı.Yarın tekrar pansumana gidicem . Kulagımda sargı var. Kulak içinde ne tarz bi tampon vardır . Kulak içi tampon alınırken acı duyarmıyım ? Kulağimın içinde ıslaklık hissi var ve arada vuvv vuvv diye içten içten kemiriyo. Sanki kulağıma su kaçtığında gece rahatsızlanmaya başladığım gıbı. İşitme yok denecek kadar az. Bu durumlar normalmi? Beni bilgilendirirseniz sevinirim, özellikle kulak içi tamponlar alınırken acırmı ?iyi günler teşekkürler.
ÖM
Sayın Özgürr,
Kortizon iç kulağa zarar vermez.
Hissettikleriniz zardaki delinme ile ilgili olabilir. Biraz bekleyin, zar kendini kısa sürede kapatacaktır. Sudan koruyun bu arada.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Merhaba Umit29,
Geçmiş olsun.
Hissettikleriniz beklenen şeyler. Tampon alınırken ağrı olmaz merak etmeyin.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için iyi günler.
ÖM
(09-09-2018, Saat:04:38 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Özgürr,
Kortizon iç kulağa zarar vermez.
Hissettikleriniz zardaki delinme ile ilgili olabilir. Biraz bekleyin, zar kendini kısa sürede kapatacaktır. Sudan koruyun bu arada.

Doktor bey kulaktan yapılan kortizon zonklma tarzındaki sese iyi geldi.Şuan yaptırmama gerek varmıki daha.Doktorada söyedim bir seanstaha yapalım bırakılım bir bekleyelim dedi.Ama ben son seansı yaptırmadım.Zatan son yaptırdğımda sanki dozu azaltmış gibi hissettim.İlk 2 seans biraz kulağımı acıtmıştı yaparken.Sizce bekleyeyimmi artık.Kulak zarına yapılan delik kaç günde kendini yeniler..
ÖM
Bunu hekiminizle konuşmanız gerek. Hangi teşhisle yapıldı ve kaç seans öneriyor bilemiyorum.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(09-09-2018, Saat:08:58 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu hekiminizle konuşmanız gerek. Hangi teşhisle yapıldı ve kaç seans öneriyor bilemiyorum.

İrfan bey şuan 1 hafta oldu kortizonu bırakalı.Kulağımdaki uğultu daha az oluyor.Ama yinede rahatsız ediyor.Bu arada geçen yazdığım kortizon vurlduktan sonra olan kulakta hafif çınlamada geçti.Kulak zarı deliği kapatıyor ozaman.Şimdi yine gitmeyi düşünüyorum.Gştmeden önce birazdaha bekleyeyimmi.Bu uğultuların kendi kendine geçme ihtimalı varmıdır.Ben ilçede oturuyorum sürekli gidip gelmem ayrı bir masraf ve sigorta borcum olğdu için özel hastanede muayene olmam birazda maddi yönden zorlamaya başladı.Sizce ne yaapyım yardımcı olursanız memnun olurum..
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi