Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KULAK UĞULDAMASI
Hocam bende de yaklaşık 7 senedir kulak uğuldaması + çınlama da var..Doktorlar uğuldama ve çınlamayı genelde karıştırıyorlar..Çınlama sürekli metalik ince bir ses
Uğuldama ise her zaman değil..benim uğuldama gün içinde kayboluyo...ne zaman başıma yastığa koysam uğuldama 2-3 dk. içinde geliyo..uğuldama ( uzaktan kamyon sesi geliyormuş gibi)..bunun sebebi ne olabilir? Bütün testler vs. yapıldı temiz çıktı.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Yatınca olması damarsal bir durum olabileceğini düşündürür. Nabzı şeklinde mi?
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(10-09-2018, Saat:11:45 PM)ersines23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende de yaklaşık 7 senedir kulak uğuldaması + çınlama da var..Doktorlar uğuldama ve çınlamayı genelde karıştırıyorlar..Çınlama sürekli metalik ince bir ses
Uğuldama ise her zaman değil..benim uğuldama gün içinde kayboluyo...ne zaman başıma yastığa koysam uğuldama 2-3 dk. içinde geliyo..uğuldama ( uzaktan kamyon sesi geliyormuş gibi)..bunun sebebi ne olabilir? Bütün testler vs. yapıldı temiz çıktı.

Aynen işde benişmde böyle gün içinde yok ama ne aman yatsam uğuldama geliyor.Gğndüzleri yattığımdada olmuyor gece oluyor ne oluyorsa.Bende çok fazlaydı ama şuan azaldı 7 senedir dediniz benide korkuttunuz çekilecek bir şey değil bu.Kortizon dedavsinden sonra azaldı devam ederse tam seans kortizon yaptıracam ..
ÖM
(10-09-2018, Saat:11:45 PM)ersines23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bende de yaklaşık 7 senedir kulak uğuldaması + çınlama da var..Doktorlar uğuldama ve çınlamayı genelde karıştırıyorlar..Çınlama sürekli metalik ince bir ses

Birde şöyle bir şey var alkol aldığımda uğuldama gelmiyor.Siz boyun damarlarına filan baktırdınızmı?
ÖM
hocam benim uğuldama uzaktan kamyon sesi geliyomuş gibi..nabız şeklinde değil..kesintisiz uğuldama..esnedğimde azaliyo..
ÖM
Boyun, diş ve çene problemlerinin varlığı araştırılabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi