Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dehissen Juguler Bulbus Nedir
Merhaba,

Sakarya Devlet hastanesinde bütün günler randevular dolu olduğu için doktora gidemiyorum kbb doktoruna gitmiştim Beyin Mr istemişti bir kaç bişey yazılmış Kontraslı Beyin Mrn da ama diğerlerinde okuduğumda anladığım bişey yok ama şunu koyu yazmışlar "Sol temporal kemikte dehissenjugular bulbus varyosyonu gözlemlenmiştir" diyor. Kısaca hastalığımın öylüsü ve sorunu anlatayım ilk zamanlar başım dönüyordu istifra ediyordum ve başım ağrıyordu doktora gittin ilaç verdi kullandım ilacı bu olayların hepsi geçti daha sonra spor yaparken "zıplayarak el çırpma" kulağım birden tıkandı daha sonra çınlamaya başladı herneyse mr film derken hiç bişey çıkmadı kulak testi yaptılar kulaklar temiz işitme kaybıda yokmuş en son doktor dediki beyinle alakalıda olabilir nörolojiye git beyin mr çektir dedi çektirdim. Şimdi malesef ne kbb ne nöroloji boş gün olmadığı için bende merak ettiğim için yazmak istedim bilgilendirirseniz sevinirim nedir bu jeguler bulbus sebeb olan çınlamaya bumu tedavi edilebilir mi?

Sayg. Teşekkürler.
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Orta kulağa yakın geçen bir damarın üzerinde kemik yok yani orta kulak ile direk ilişkili demektir. Nabız şeklinde ses yapabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(22-12-2018, Saat:07:59 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Orta kulağa yakın geçen bir damarın üzerinde kemik yok yani orta kulak ile direk ilişkili demektir. Nabız şeklinde ses yapabilir.

Peki bir çözümü var mıdır Doktor Bey yada ilaçla herhangi bir
çözüm gibi birşey
Şayet nabız şeklinde çınlama, baş dönmesi gibi sıkıntı veren şikayetler varsa ameliyat yapılabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(23-12-2018, Saat:08:23 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şayet nabız şeklinde çınlama, baş dönmesi gibi sıkıntı veren şikayetler varsa ameliyat yapılabilir.

Doktor Bey Merhaba,

Sorunuza cevap vereyim o söyledikleriniz bende var.

Benim size bir sorum daha olacak biliyorum siz muayene etmediniz ama doktorum maalesef kalabalıktan dolayı beni tam bilgilendiremedi size sormak isterim

Beyin Mr baktı kbb doktoru damarda kalınlaşma var bunu beyin ve sinir hastalıkları doktoruna baktır dedi sordum dedim ki çınlamaya sebebiyet bu olabilir mi? diye olabilir dedi, konuşmamızda orada bitti.

Doktor Bey eğer çınlamaya sebebiyet bu damarın kalınlaşması ise bunun tedavisi nedir sizce ilaç tedavisi mi? başka bir tedavi mi? ameliyat mı? çünkü edindiğim bilgiler doğrultusunda tinnutusta %95 neden kaynaklandığı bilinmiyor %5 tanı konabiliyor şuan tanı konduğuna göre sizce nasıl bi süreç ilerleyecek ?

Not= Bunları size sormamın sebebi maalesef ülkemizde doktor sayısının nüfusa nazaran az olması ve o doktorlarında gereğinden fazla insan beklediği için zamanı kısıtlı olduğu için hastaya tatmin edici cevaplar verememesi, sizler çok önemli insanlarsınız tekrardan çok teşekkür ediyorum doktorlarımıza.

Sayg.
Ülkemizde doktora ulaşım belki de dünyada ilk sırada merak etmeyin. Yurtdışında özel sigortanız yoksa doktoru göremezsiniz bile.
Bu bilgiden sonra tekrarlamak isterim ki nabız şeklinde çınlama varsa, boyun damarlarına baskı yapılınca azalıyorsa dediğiniz teşhis doğru olabilir. Tabii bu anatomik durum bağımsız tesadüfi de olabilir. Çok iyi ayırt etmek gerekir yoksa boş yere ameliyat olursunuz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi