Tarih: 17-09-2014, 05:37 AM Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! (Oturum AçKayıt Ol)

Yeni Cevap 

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilateral Sensörinöral
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Rep Puanı: 21
RE: Bilateral Sensörinöral
Helime teşhisinizi sorunuz, "timpanoskleroz" mu demek istendi acaba?

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
http://www.kbbistanbul.com.tr
24-11-2013 09:34 PM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
ahmet852 Çevrimdışı
Junior Üye
**

Rep Puanı: 0
merhaba hocam birşy srocam benim kulak
biloteral hafif derecede smik tespit edildi diyor
ve hava sol42db sağ 55db
kemik saol42db sağ 55db aynı
hocam bende işitmemde ilerleme olurmu sizce yada ameliyatla tedeavisi varmı lütfen cvp verin ilerlermi şuan 13 yaşındayım sıgaram hic birşeyim yok lütfen bi cevap verin hocam
08-02-2014 01:44 PM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Özel mesajlarda da cevabını verdiğim gibi sizin için en uygun tedavi işitme cihazı kullanmanız görünüyor bu sonuçlarla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
09-02-2014 09:03 PM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
hüma Çevrimdışı
Junior Üye
**

mrb hocam benim işitme kaybımdan dolayı kulak mr çekildi doktor sorunun iç kulaktan kaynaklandığını fakat şuan anormal bir durum olmadığını söyledi.Sağ hava 35 ds sol hava 10 ds küçükken geçirdiğim orta kulak enfeksiyonu ve kulak zarı deliği sonrası oluştuğunu tahmin ediyorum.işitme kaybım ilerler mi
09-03-2014 12:05 AM
Bu kullanıcıya özel mesaj gönder Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesaji bir cevapta alıntı yap
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Takdir edersiniz ki sizi muayene etmeden bir yorum yapmam doğru olmaz. Anlattıklarınıza göre geçmişten gelen bir sinir hasarı, ilerlemesi beklenmez.
Saygılarımla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
09-03-2014 09:19 PM
hüma Çevrimdışı
Junior Üye
**

merhaba hocam bir sorum daha olacak 1 ay dan beri sol kulakta tlf konuşunca sağdan kalp atması gibi şeyler hissediyorum sağ kulağımda 35 ds işitme kaybım var küçüklükten kalma. dr gribal enfeksiyon sebep olmuş olabilir dedi fakat gribim geçti.atma devam ediyor.karşıdaki konuştuğunda atıyor susunca duruyor genelde sebep ne olabilir.2 ay önce doğum yaptım yorgunluk ve stres sebep olabilir mi.Ayrıca troid değerim 0.07 teşekkürler.
10-03-2014 11:52 PM
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Muhtemelen nabız kulağa yansıyordur. Bir süre daha devam ederse KBB uzmanına danışınız.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
11-03-2014 02:18 AM
Selinnn Çevrimdışı
Junior Üye
**

Merhaba. Yaşım 21 odyometri sonucum sağ sol 38 dB sad ses ortalaması ve konuşmayı ayırdetme %70. İzmirde devlet hastanesine gitmiştim bana tedirgin olmam gerektiğini ve derhal işitme cihazı takmam gerektiğini söylediler. Ancak beni bu durum normal zamanlarda çok rahatsız etmiyor. Sadece sağ ve sol kulağımda çınlama olduğu zaman rahatsız ediyor. Ayrıca her uyandığımda bir kulağım bazen her ikisi de tıkanmış oluyor ve zor geçiyor. Kulağımın içinde basınç hissediyorum ve sanki gözlerim çıkacakmışçasına zorluyor beni bu durum. Uçakla seyahat ettiğimde de çok rahatsız oluyorum. Bu tıkanmaların bir tedavisi yok mu acaba? Bir cevap verirseniz çok sevinirim çünkü gittiğim doktorlar kulak tertemiz kir ve iltihap yok bu yüzden yapabileceğim bir şey yok dediler..
23-07-2014 02:39 AM
Dr. İrfan Çevrimdışı
Administrator

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tıkanmalar Östaki borunuzun iyi çalışmadığını gösterir. Sebep veya sebeplerin bulunarak tedavi edilmesi gerekir. Sigara, reflü, alerji, üst solunum yolu problemleri v.b.
Saygılarımla.

Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
23-07-2014 04:02 AM
Selinnn Çevrimdışı
Junior Üye
**

(23-07-2014 04:02 AM)Dr. İrfan demiş ki:  Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tıkanmalar Östaki borunuzun iyi çalışmadığını gösterir. Sebep veya sebeplerin bulunarak tedavi edilmesi gerekir. Sigara, reflü, alerji, üst solunum yolu problemleri v.b.
Saygılarımla.

Hocam çok teşekkür ederim, yalnız şunu da sormak istiyorum bu işitme kaybı büyük bir kayıp mı sizce yani orta aralığına mı giriyor ağır işitme kaybına mı?
Ve yani bu tıkanmaların tedavisi mümkün mü? Benim sebebi belirsiz alerjim de var reflüm de var.. Gittiğim doktorların ikisi de yapabileceğim bir şey yok deyince çıkmaza düştüm
23-07-2014 04:13 AM
Yeni Cevap 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi