Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak Zarında Basınç Hissi
Doktor Bey,

Birkaç gün önce biraz ateşli bir soğuk algınlığı geçirdim ve o günden beri boğazım ve burnum genelde tıkalı. Sağ kulağımdaki daha fazla olmak üzere kulaklarımda doluluk, basınç hissi var. Hastalığımın şiddeti azalmaya başlamış olsa da bu basınç hissi devam ediyor.

Bu tedavi ile giderilebilen bir sorun mudur, yoksa tinnitus gibi kalıcı mıdır? Çok teşekkürler.
ÖM
Geçicidir, merak etmeyiniz.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(12-02-2013, Saat:01:13 AM)oldpreacher Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktor Bey,

Birkaç gün önce biraz ateşli bir soğuk algınlığı geçirdim ve o günden beri boğazım ve burnum genelde tıkalı. Sağ kulağımdaki daha fazla olmak üzere kulaklarımda doluluk, basınç hissi var. Hastalığımın şiddeti azalmaya başlamış olsa da bu basınç hissi devam ediyor.

Bu tedavi ile giderilebilen bir sorun mudur, yoksa tinnitus gibi kalıcı mıdır? Çok teşekkürler.

merhaba, ben de de yaklaşık 3 haftadır özellikle sağ kulağımda basınç hissi var. sanki beyinde kulağa oluyormuş gibi, özellikle sessiz ortamlarda aşırı hissediyorum, şu an mesela uyuyamadım. sizinkinin gidişatı nasıl oldu, geçti mi, geçtiyse ne kadar sürdü? ne yapmalıyım sizce?
ÖM
Hocam yutkunurken çıt çıt ses gelmesi 3 aydır devam ediyor basınç bazen geliyor bazen gidiyor sünüzütümde varmış hocam bide yatakta yan yatınca basınç tamamen gidiyo aya kalkınca geliyor sizce ne olabilir?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bir sebeple üst solunum yolu problemimiz halen devam ediyor ve Östaki borusunu etkiliyor görünüyor. Bu araştırılabilir. Zaten sinüzit tek başına bir sebep kalıcı ise.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi