Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulak zarı gevşekliği flacet ve meniere
Hocam merhaba 34 yaşındayım yaklaşık bir yıl önce baş ağrısı ve kulak kaşınması nedeniyle doktora gittim tomografim çekildi ve sinüzit teşhisi kondu kulağım için ise kulak kirinin fazla olduğu söylendi ve temizlemesi yapıldı. temizleme işleminden 10 gün sonra baş dönmesi ve kulakta ağrı sebebiyle tekrar gittim doktor vertigo manevraları yaptı ve temizlenirken sağ kulağımda zorlama nedeniyle kan pıhtıları olduğunu söyleyip bir hafta süreyle günde bir defa verdiği damlayla pansuman yapmamı söyledi.kulak iltihabı yada başka sorun yok dediler.

baş dönmelerim 1 hafta sürekli sürdü evden çıkamadım ek olarak mide bulantısı araç asansör tutması kulakta basınç değişmesi kalp çarpıntısı gibi nedenlerde olunca beni diğer bölümlere gönderdiler. kardiyoloji nöroloji endokrin ve diğer bölümler hepsine gittim birşey çıkmadı sadece boyun fıtığı çıktı ve fizik tedavi oldum.belirtiler devam edince beni yeniden kbb doktoruna sevkettiler. bu sefer doktor meniere olabilir diye önce işitme testine gönderdi herşey normal çıktı duyma kaybım yok daha sonra kan vererek biyokimyasal testler, genel hematoloji,hormon ve tiroid değerlerime bakıldı bunlarda normal çıktı.normal çıkmasaydı kulak mr isteyecektim ama gerek yok dedi.kullanmam için betaserc ilacı verdiler ilk bir ayda baş dönmelerim azaldı şu an ilacın üçüncü ayındayım baş dönmesi sadece yerimden kalkarken tansiyon düşmesi gibi ayda bir iki sefer oluyor daha çok yolda yürürken yada otururken sağa sola çekme şeklinde oluyor.

işitme testine girmeden odyolog kulağımdaki basıncı ölçerken sağ kulağımda hassasiyet hissettim doğuştan flacet var kulak zarın gevşemiş dedi doktorda bunun için yapılabilecek birşey yok doğuştan bu durum dedi ve kulak tüpü takabilirim ama kesin sonuç verir diyemem dedi.

hocam daha önce hiç problemim yokken kulak temizliğinden sonra bu durumlar oldu gerçekten doğuştan olsaydı 34 yaşına kadar hissetmezmiydim eğer şimdi ortaya çıktıysa kulak tüpü işe yararmı. asansörde arabada yükseklik farkı olan yerlerde inip çıkarken sağ kulağımda basınç oluyor ve hafif bir ağrıyla beraber sanki kulak zarı oynuyor hissi oluyor. hani dişinize kanal tedavisi yaparlarken hava verirler hassasiyet olur aynı o durum. zarda bu oynama başlayınca mide bulantısıda ara sıra eşlik ediyor ve araba yada asansör tutmaya başlıyor. başka örnek olarakta yanımda biri konuşursa veya telefon yakınımda ve çaldıysa direk kulağımda titreşimi oluyor yada kapı kapandığında havayla beraber kulak zarım oynuyor ve beni rahatsız ediyor.

başınızı çok ağrıttım ama üç kbb doktoru gezdim net sonuç alamadım nasıl bir tedavi uygulanabilir teşekkür ederim
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak temizlenmesinin bunlara yol açması beklenmez. Önemli olan hastalığın teşhisi yani adıdır. Tedavi ondan sonra planlanır. Vestibüler nörinit geçirmiş olabilirsiniz mesela.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(30-01-2016, Saat:05:35 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak temizlenmesinin bunlara yol açması beklenmez. Önemli olan hastalığın teşhisi yani adıdır. Tedavi ondan sonra planlanır. Vestibüler nörinit geçirmiş olabilirsiniz mesela.

teşekkür ederim hocam kulaktaki hassasiyetin nedeni de bu olabilirmi
ÖM
Hassasiyet yıkama sırasındaki tahrişten olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(30-01-2016, Saat:06:42 AM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hassasiyet yıkama sırasındaki tahrişten olabilir.

son olarak hocam şunu sorayım. kendiliğinden geçermi zamanla yada ne yapmam gerekir bir yıla yaklaştı süresi ilk başlarda her zaman oluyordu şimdi gün olarak azaldı sayısı
ÖM
Bu sürede dokuların düzelmesi beklenir. Yine de zamanla düzelme olabilir tabii, yaşayan doku insan vücudu.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi